Na czym polega badanie?


Badania genetyczne w kierunku nietolerancji laktozy przeprowadzane są w całej Polsce. Do badania pobiera się wymaz z wewnętrznej strony policzka (tzw. „ślina”), który następnie poddaje się analizie genetycznej. Badanie genetyczne pozwala jednoznacznie potwierdzić, bądź wykluczyć istnienie mutacji w promotorze genu LCT, kodującego laktazę. Za pomocą oceny genotypu promotora, można jednoznacznie stwierdzić genetyczne predyspozycje do nietolerancji laktozy.

Samo badanie jest proste i całkowicie bezproblemowe. Wszystko, co należy zrobić, to zamówić zestaw do samodzielnego pobrania materiału, pobrać próbki, a następnie odesłać je do laboratorium. Na wynik należy oczekiwać do 15 dni roboczych. Istnieje także możliwość pobrania materiału w placówce medycznej, przez lekarza lub pielęgniarkę za dodatkową opłatą.

Wynik badania potwierdzający genetyczną skłonność do wystąpienia nietolerancji laktozy u dorosłych należy skonsultować z lekarzem genetykiem, który zaplanuje dalszą diagnostykę lub sposób postępowania.Jeżeli są Państwo zainteresowani szczegółami dotyczącymi sposobu przeprowadzenia badania, prosimy o kontakt z naszą infolinią o numerze telefonu
: 800-007-771
(bezpłatna infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych) lub z biurem handlowym, numer telefonu  (32) 445 34 26
Comments